BEÜ’den 2 bin 192 öğrenci mezun oldu

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS Eren Üniversitesi (BEÜ) 2021-2022 akademik yılı içerisinde diploma almaya hak kazanan yaklaşık 2 bin 192 öğrenci için mezuniyet töreni düzenledi.
BEÜ’nin Rahva kampusundaki stadyumda düzenlenen mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, kortej yürüyüşü yapan öğrenciler protokol ve aileleri selamladı. Mezuniyet törenine Bitlis Vali Yardımcısı Furkan Seyman, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Necmettin Elmastaş, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, bazı kurum amirleri öğretim üyeleri ve öğrenci velileri katıldı.
Mezuniyet törenine katılan Bitlis Vali Vekili Furkan Seyman, mezun olan gençlere bundan sonraki yaşamlarında başarı dileyerek, şunları söyledi:
“Asıl mesele bu saatten sonra başlıyor. Bu güne kadar almış olduğunuz eğitimlerinizi, kazanmış olduğunuz tecrübelerinizi uygulama fırsatı bulabileceğiniz yeni bir hayata adım atmış olacaksınız. Sizlerden beklentisi olan bizlerin her zaman destekçiniz olacağımızı belirtmek istiyorum. Sizleri, kıymetli ailelerinizi, değerli hocalarınızı tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Mezuniyet töreninde konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ise, Bugün 2 bin 192 genci daha mezun ettiklerini belirterek, “Kısa bir süre önce üniversitemizin 15’inci yılını kutladık. Üniversitemiz kurulduğundan bu yana sürekli gelişen bir kurumdur. Şu an üniversitemizde, 6 fakülte, 8 meslek yüksekokulu, bir lisansüstü eğitim enstitü, 16 araştırma merkezimizle eğitim öğretim faaliyetlerimizi ve akademik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu güne kadar 20 binden fazla mezun veren bir üniversiteyiz. Bugün 2 bin 192 gencimizi mezun ediyoruz. Çalışmalarımızda Eren Holding’in desteğini her zaman gördük. Bu nedenle Eren ailesine ve Ahmet Eren beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızın yanı sıra çok sayıda kış ve yaz etkinlikleri yaptık. Bugün itibarıyla finaller bitti ve bütünlemeler devam ediyor, öğrencilerimiz hiç endişelenmesin, yurt ve yemek sıkıntısı yaşamayacaklar. Mezuniyet törenine katılan tüm öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum.”dedi.
Program müzik eşliğinde düzenlenen eğlence ve havaya kep atmayla sona erdi. (DHA)
“Yerel Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafından ajanslardan otomatik olarak çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üzerinde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, sorumluluk ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler