Pixel 7 selfie kamerasıyla iddialı

Google Camera uygulamasının 8.5 versiyonu yayınlandı. Yayınlanan bu yeni versiyonun APK’sında yer alan verileri inceleyen bir yazılımcı, Google Pixel 7 ile bağlantılı olduğu düşünülen ilginç bir detaya denk geldi.
APK Insight başlığıyla paylaşılan bu bilgilere göre hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro selfie kamerasında yeni lensler kullanılacak ve bu yeni lensler telefonun selife kamerasıyla 4K video çekmesine olanak sağlayacak. Bildiğiniz gibi Pixel 6’da bu özellik bulunmuyordu. Sadece Pixel 6 Pro selfie kamerasıyla 4K video çekebiliyordu.
4K video kaydedebilen telefonlar son dönemde karşımıza çıkıyor olsa da selfie kamerasında bu özelliği sunan akıllı telefonların sayısı oldukça az. Bu yüzden Google Pixel 7, 4K video çekebilen selfie kamerasıyla piyasadaki en iyi selfie kameralarından biri olmaya aday. Öte yandan aynı APK sayesinde Pixel Tablet hakkında da yeni bir detay ortaya çıktı. Burada yer alan bilgilere göre Google’ın yeni tabletinde sadece bir arka kamera olacak. Üstelik bu kamerada 4K kaydetme veya slow-motion gibi Pixel telefonlarda olan pek çok özellik de olmayacak.

Son Dakika Haberler