Son Dakika – Hava Durumu (02-07-2022)

Marmara Bölgesinde güneş görülüyor. Sıcaklık bölgede 31-32 derecelerde ölçülüyor, Edirne dolaylarında 36 dereceye çıkıyor. Pazar ve pazartesi de benzer bir hava durumu bekleniyor.
Ege Bölgesinin geneli güneşli. Sıcaklık kıyı kesimlerde 37-38 dereceye kadar çıkıyor. Sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.
Akdeniz Bölgesinde de güneşli bir hava görülüyor. Sıcaklık ise Antalya’da 38, Mersin’de 32, Adana’da 35 derece ölçülüyor.
İç Anadolu Bölgesinde yağış yok, hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık Ankara’da 28, Sivas’ta 24 derece ölçülüyor. Pazar ve pazartesi güneş daha fazla görülecek.
Karadeniz Bölgesinin batı kesimlerinde hava parçalı bulutlu. Bölgenin kalanında ise gök gürültülü sağanak yağışlar devam ediyor. Sıcaklık ise bölge genelinde 24-27 derece aralığında ölçülüyor.
Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı. Bölgenin kalanında ise parçalı bulutlu hava hakim. Sıcaklık Kars ve Erzurum’da 23-25, Malatya’da 33 derece ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde bol güneşli ve sıcak bir hava görülüyor. Diyarbakır ve Şanlıurfa dolaylarında 38-39 dereceler ölçülüyor, sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

Son Dakika Haberler